Eğitim Etkinliklerimiz

Türkçe Dil Etkinliklerimiz

Anadiline hakim iyi konuşan, kendini doğru ifade eden, dinleme ve anlama becerisine sahip olma amaçlarına yönelik masal okuma, masal tamamlama, dinlediği masalı resmetme, tekerleme tekrar etme vb. etkinliklerden oluşmaktadır.

Serbest Zaman Etkinlikleri

Çocuklarımızın gelişim alanlarına göre oluşturulmuş materyaller/oyuncaklar ile kendi alanlarında özgür hissedecekleri biçimde yapılandırılmış sürecimizdir.

Fen / Doğa Etkinliklerimiz

Yağmur, rüzgar, bitki yetiştirme gibi doğa olaylarını anlamalarına yönelik etkinliklerimizdir. Bu etkinlikler ile neden sonuç ilişkilerini ve olaylar arasındaki bağlantıları anlarlar. Gelişim düzeylerine uygun deneyler yaparlar.

Mutfak Etkinliklerimiz

Mutfakta basit yiyecek içecek hazırlama işlerinde görev alan çocuklar bu etkinliğe bayılırlar. Merak, sorumluluk, gözlem yeteneği, olay sıralama vb. alanlarda gelişim gösterirler.

Matematik Etkinliklerimiz

Okul öncesi dönem matematiğin sevimli ve oyuncu yüzünü göstermek için idealdir. Neden sonuç ilişkileri, tahmin yürütme, merak ve araştırma, temel bilgilere(azlık/çokluk, geometrik şekiller, ritmik sayma vb. ) sahip olma gibi konularda çocuklarımız yapılan etkinliklerle ustalaşabilirler.

Sanat Etkinliklerimiz

Çocuklarımızın yaratıcı yönlerinin ve ince motor becerilerinin gelişimine, başladığı işi tamamlayabilme, özgün ürünler oluşturma gibi hedefleri barındıran bu etkinliklerde estetik duygusunu da kazanabilmeleri amaçlanır.

Kavram / Kitap Çalışmaları

Türkçe ve İngilizce içerikleri planlanmış olarak eğitim süreçlerimizde dinleme, okuma, hikaye oluşturma, masal dramatize etme, tekerleme/bilmece öğrenme vb. araçlarını kullanırız.

Sosyal / Duygusal Gelişim Etkinliklerimiz

Empati becerisini güçlendirme, kendi duygularını tanımlama ve anlamlandırma, sosyal ilişkilerini güçlendirme, sihirli kelimeleri (lütfen, günaydın, teşekkür ederim vb.) kullanma, özgüven duygusunun oluşumu destek vermek amacı ile ‘sosyal beceri geliştirme programı’ uygularız.

Düşünme Becerileri Programı

Çocuklarımızın düşünmeleri, problem durumlarına çözüm üretmeleri, yaratıcılıklarını kullanarak alışılmışın dışında özgün fikirler ortaya koymaları amaçlanır. Mandala, problem çözme, tahmin etme, hikaye oluşturma ve tamamlama, ilişki kurma, hayal etme, anlama vb. becerilerileriyle ilgili çalışmaları içermektedir.

Branş Etkinliklerimiz

Çocuklarımız yaş gruplarına bağlı olarak müzik, drama, tiyatro, resim, jimnastik, dans, satranç, okuma yazmaya hazırlık gibi branş derslerini alanında uzman deneyimli öğretmenler tarafından alırlar.

Haftanın Etkinlik Günleri

Öğrencilerimizin okula daha istekli ve keyifle gelmelerini sağlamak amacıyla haftanın bazı günlerinde çocukların evden getirecekleri ya da evde aileleriyle kaliteli zaman geçirerek hazırlayacakları etkinliklere yer verilir. Göster Anlat Günü, Kitap Günü, Oyuncak Günü gibi etkinliklerle çocukların hem sorumluluk almasını, hem de paylaşmayı öğrenmelerini, okula keyifle gelmelerini amaçlarız.

Özel Gün ve Kutlamalar

Okul öncesi çocuklarına uygun özel gün ve kutlamalar okulumuzda anlamlandırılır. Dünya Tiyatrolar Günü’nde tiyatroya gitmek, Anneler Gününde annelerimize hediyeler oluşturmak vb.

Geziler

Çocuklarımızın bütün gelişim alanlarını destekleyen, yaparak yaşayarak ve gerçek yaşam deneyimleriyle eğlenerek öğrenmelerini kalıcı biçimde olmasını sağlayan etkinliklerdir. Tiyatro, sinema, piknik, fırın/postane/pazar yeri gezileri bazı örneklerdir. Geziye gitmeden önce velimize GEZİ İZİN BELGESİ göndeririz ve imzalanmış biçimde geri göndermelerini bekleriz.