S.S.S

Eğitim sürecimizle ilgili olarak haftalık bülten oluştururuz ve velilerimizle paylaşırız. Böylece bir sonraki hafta içerisinde velilerimiz sınıf, İngilizce ve branş öğretmenleri ile yapılacak etkinlikleri, gezileri vb. takip edebilirler.

Çocukların fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılması yasak olduğundan sadece velilerimizin üye olduğu kapalı gruplarda etkinliklerimizin fotoğraflarını paylaşırız.

Yılda iki defa olmak üzere GELİŞİM RAPORLARI öğretmenlerimiz tarafından hazırlanır ve velilerimize ulaştırılır.

Çocuklarımızın her gün çantalarında taşıdıkları günlük iletişim defteri, veli ile öğretmen arasındaki iletişimi kolaylaştırmak, arttırmak ve kesintisiz hale getirmek amacıyla kullanırız.

2-6 yaş arasındaki çocuklarımızı okulumuza kabul ediyoruz.
Sabah 7.30’da nöbetçi öğretmenler ile karşılanan çocuklarımız 8.00’den itibaren kendi öğretenleri ile sınıflarında güne başlarlar. Akşam da 18.45’den itibaren yine nöbetçi öğretmenlerimiz ile anne babalarını beklerler. Ayrıca nöbetçi öğretmenler eşliğinde cumartesi günleri de isteyen çocuklarımızı aramızda görmek bizleri mutlu edecektir.
Okula yeni başlayan çocuklarımız için kademeli biçimde uyum programı gerçekleştiriyoruz. Gerekirse anne ya da bakıcı niteliğinde çocuğumuzun güven duyduğu bir yetişkini okulda bekletiyoruz. Her gün artan saatler içerisinde çocuğumuzun uyum/alıştırma sürecini kolaylaştırıyoruz.
Gelişimin en önemli öğelerinden dengeli beslenme olması gerektiği bilinci ile yemek menülerimizi özenle hazırlarız. Estetik duygularına da hitap edebilmesi için doğaya uygun biçimde renklendirilmiş ve dekore edilmiş yemekhanemizde kendi mutfağımızda pişirerek servis ederiz. Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı öğünlerimiz vardır ve her ay yenilenen yemek menümüzü velilerimize göndeririz.
Okulumuzda her zaman hemşiremiz yer almaktadır. Acil durumlarda ilk müdahaleyi yapar ve velimize acil biçimde haber veririz. Ayrıca günlük verilmesi gereken bir ilaç var ise bizzat hemşire hanım tarafından uygulaması gerçekleştirilir. Gün içerinde çocuğumuzun sağlık durumundaki değişikliği(ateş çıkması, öksürük vb..)mutlaka velimize bildiririz. Okula yeni başlayan, evden yeni bir ortama giriş yapmış çocuklarımızın ilk aylarda fazlaca hastalanabileceklerinin farkında olarak özellikle dikkat ve özenimizi en yüksek noktada tutarız.
Sadece küçük gruplar yararlanır. Kendileri için ayrılmış ve özel olarak dizayn edilmiş ‘uyku odalarında’ öğretmenleri eşliğinde onlar tarafından kitap okunarak kendilerini güvende hissetmeleri sağlanır.
Özellikle küçük gruplarımızda ve bezli çocuklarımızın tuvalet eğitimi konusunda hazır olmaları şartını gözetiriz ve velimiz ile işbirliği içerisinde tuvalet eğitimi ile ilgili gerekli davranış planlamalarını yaparız.
Okulumuza ait 2 servis aracımız vardır. Bünyemizde yer alan şoförlerimiz de SRC 2 (Kara Yolu Taşıma Yönetmeliği’ne göre sürücülerin yurtiçi yolcu taşımacılığı yapabilmek için almaları gereken mesleki yeterlilik belgesidir.) ve PSİKOTEKNİK(kişilerin bedensel ve psikolojik durumlarının sürücülük yapmaya elverişli olup olmadığını gösteren, psikolog ve simülatör eşliğinde gerçekleştirilen bir testin akabinde verilen bir belgedir.) belgelerine sahiptir.
Okuldan erken ya da başka birisi ile alınacak çocuğumuzla ilgili olarak velilerimiz bizi bilgilendirir ve alacak başka birisi ise kimliğini görerek velimizin talimatıyla teslim ederiz.
Fiziksel gelişimlerinin özellikle bağımsız biçimde hareket edebilmelerine bağlı olduğunu biliriz. Doğal bahçemizde çocuklarımızın özgürce oynamalarına hava şartlarına bağlı olarak olanak sağlarız.
Uzman Psikolojik Danışmanımızla birlikte çocuklarımızın psikososyal, duygusal, bilişsel, dil ve bedensel gelişimlerini desteklemek amacı ile çalışmalar yapılır. Çocuklarımızın davranış ve gelişim özelliklerini belirmek amacı ile sınıflarda toplu biçimde ya da bireysel olarak zaman zaman eğlenceli testler uygulanır. Sonuçları değerlendirilir ve okul idaresi tarafından belirlenen program çerçevesinde velilerimiz okula davet edilerek sonuçları paylaşılır.
Anne babaların sınıf ortamında kendi çocuklarını ve arkadaşları ile ilişkilerini görebilmeleri amacıyla yılda bir kez olmak üzere VELİ KATILIMLARI etkinlikleri planlarız. Velimiz çocuklarla önceden planladığı bir etkinliği sınıf ortamında öğretmenlerimizin desteği ile gerçekleştirirler.
Her ayın sonunda o ay doğan çocuklarımız için yemekhanemizde hep birlikte kutlama yapılır. Çocuklarımız pastamızı hep birlikte MUTFAK ETKİNLİĞİ kapsamında oluştururlar.
Velilerimiz o gün okula gelemeyecek çocuğumuzun gelmeyeceğini ve sebebini bize bildirirler.
Konu ile ilgili bilgi almak üzere konyaalti@akdkids.com veya +90 242 229 93 10 iletişim bilgileri ile bize ulaşabilirsiniz.